Белингемова акробација у последњој секунди подстакла је Енглеску да врати победу над Словачком на Европском првенству

Енглеска се пласирала у четвртфинале Европског првенства након што је Џуд Белингем постигао запањујући ударац преко главе у петом минуту надокнаде времена и покренуо повратну победу од 2-1 после продужетака против Словачке у недељу.

Беллингхамов акробатски ударац изнад главе изједначио је осмину финала на 1-1 са преосталим секундама на Велтинс арени.

Хари Кејн је у првом минуту надокнаде постигао гол главом, пошто је Енглеска избегла један од највећих шокова у историји Еура.

Иван Шранц је постигао гол у првом полувремену за Словачку и његов гол је изгледао као довољан да елиминише Енглеску, која је била један од фаворита пре турнира и другопласирана на прошлом Еуру.

Али чудесни гол Белингема довео је утакмицу у продужетке и Кејн је запечатио победу и пласман у четвртфинале где ће Енглеска играти против Швајцарске у Дизелдорфу.