Канада се пласирала у четвртфинале Копа Америке ремијем без голова против Чилеа

Максим Крепо је завршио са три одбране и довео Канаду до ремија без голова са Чилеом на стадиону Интер&Цо у суботу увече, пославши Канађане у четвртфинале Копа Америке у свом првом наступу.

Чиле је био приморан да игра мање пошто је Габриел Суазо добио други жути картон у 27. минуту, али Канада (1-1-1) није могла да искористи предност. Жути картон је добио и Суазо у 12. минуту, што је довело до црвеног.

Габријел Аријас је одбранио два ударца за Чиле (0-1-2). Аријас је имао обе одбране, а Крепо, голман Портланд Тимберса из Мајор лиге фудбала, имао је једну у првом полувремену.

Канада се пласирала у четвртфинале, које почиње у четвртак, када је лидер Групе А Аргентина победила Перу са 2:0. Аргентина, фаворит за други пут заредом, победила је у сва три меча у групној игри. Аргентина је победила Бразил са 1:0 у првенственом мечу 2021. године, последњи пут када је турнир одржан. Аргентина и Уругвај су освојили титулу по 15 пута.

Чиле је завршио групну фазу Копа Америке без главног тренера Рикарда Гареке, који је добио суспензију на једну утакмицу јер је каснио са довођењем играча на полувремену у поразу од Аргентине у уторак.

Канада је први пут победила Перу у другом мечу групне игре.

Канада и Чиле су играли први пут у 21. веку.

Канада покушава да постане четврти тим који је победио у више од једног меча у свом првом наступу на Копа Америци. Уругвај је победио два пута 1916. Мексико је победио два пута 1993, а Хондурас је забележио три победе 2001.

Чиле није постигао гол у своја три меча. Једини други пут Чиле није успео да постигне гол на Копа Америци био је 1917

Аргентина без Месија надмаши Перу

Лаутаро Мартинез је постигао два гола, а Аргентина је, играјући без повређеног Лионела Месија, завршила утакмицу у групи Копа Америке победом од 2:0 над Перуом у суботу увече.

Лепо пласирана лопта Анхела Ди Марије довела је до гола Мартинеза у 46. минуту. Мартинеза су потом загрлили саиграчи, а затим је отишао да загрли Месија, који је стајао близу клупе Аргентине.

Мартинез је удвостручио вођство Аргентине у 86. минуту и ​​сада има четири поготка који води на турниру.

Меси није играо у суботу јер лечи повреду ноге задобијену у победи Аргентине над Чилеом од 1:0 у уторак, којом је изборио пласман у четвртфинале за браниоца титуле. Селектор Аргентине Лионел Скалони такође је био одсутан након што је суспендован због повратка његовог тима на терен у касном другом полувремену у претходна два меча Копа.

У суботу, Албицелесте је напустио друго полувреме само неколико секунди пре Перуа.

Играјући са девет промена у стартној постави, Аргентина је контролисала посед (74%) у трећем узастопном мечу и имала је шест удараца ка голу, док је у првом полувремену у трећем узастопном мечу остала без голова.

Утакмица је одиграна пред око 64.000 навијача на стадиону Хард Роцк у Мајами Долфинсима, који ће такође бити домаћин финала 14. јула. Већина навијача је навијала за Аргентину носећи различите верзије Месијевог 10. дреса.

Канада је играла са Чилеом нерешено у још једном мечу Групе А у суботу у Орланду на Флориди, да би се такође пласирала у четвртфинале.

Аргентина ће сазнати свог противника у нокаут фази када се Група Б заврши у недељу. Лидер групе Венецуела игра против Јамајке у Остину у Тексасу, а другопласирани Еквадор игра против Мексика у Глендејлу у Аризони.

Чинило се да је Николас Таљафико постигао погодак за Аргентину у 55. минуту након што је ударио лопту на задњу стативу, али су званичници закључили да је голман Педро Галезе, који је направио четири одбрамбене лопте, блокиран и гол је одбијен.

Аргентина је имала још једну прилику када је тиму досуђен једанаестерац након што је Хесус Кастиљо играо руком у петерцу. Леандро Паредес је убацио лопту у десну стативу, а резултат је остао 1-0.

Голман Емилијано Мартинез одбранио је једну.

Перу је одржан без голова у трећој утакмици на турниру и нема голова у 11 од последњих 14 мечева. Перу је одиграо нерешено против Чилеа на отварању Копа Америке, а затим је изгубио од Канаде са 1-0. Тим је стигао до полуфинала 2021. пре него што је изгубио од Бразила.

Полици,сајту,заштићени,канадски,Канада,фудбал,Америца Цуп,Чиле,Аргентина,Спортс,Гоогле,Емаил